Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ipad fin

Apple ја подготвува премиерата на новата генерација на таблети, која се очекува да понуди најмалку шест нови модели. Нови информации се појавија на интернет, откривајќи малку повеќе детали за плановите на компанијата. Според базата на податоци, четири од претстојните таблети, со кодно име „iPad11.1, iPad11.2, iPad11.3, и iPad 11.4“, нема да го поддржат системот Face ID. Наместо тоа, горенаведените модели ќе се потпираат само на функцијата Тоuch ID, објавија од „pocketnow“.

Сигурно уредите за кои станува збор се буџетските верзии на iPad (2019), што ќе ги видиме подоцна во текот на годината. Недостатокот на системот FaceID е гаранција дека таблетите ќе имаат Home копчиња со вградени сензори за отпечатоци. Ова значи дека ние веројатно нема да станеме сведоци на големи подобрувања на дизајнот во уредите. Потсетуваме дека Apple ќе претстави iPad mini 5 и iPad mini 7 во првата половина од 2019 година. Аналитичарите, исто така, очекуваат промоција на ажурираната верзија на iPad Pro, која ќе поддржува Face ID.

Оваа информација е дел од отворениот код на следната бета верзија на платформата iOS 12.2, која веќе е тестирана од програмери. Очигледно поевтините верзии на уреди нема да понудат Face ID. Ако сте обожавател на технологијата, ќе треба да купите некои од премиум iPad конфигурациите (2019). Прерано е да се коментираат другите технички спецификации и цената по која ќе започне продажбата на европскиот континент.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.