Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

fb instegram fin

Поголем дел од корисниците на социјалната мрежа „Фејсбук“, не можеа да ги користат услугите, особено од персонални компјутери, откако најголемата друштвена мрежа доживеа пад. Исто така проблематичен беше и „Инстаграм“.

Во моментов и натаму трае проблемот со „Фејсбук“, а во следните неколку часа се очекува официјален став за да се обелодени проблемот кој настана денеска, со кој се случи падот.

Поради падот на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм ширум светот, поради што илјадници огорчени корисници објавија за тоа на Твитер.

И на двете страници на овие социјални мрежи се појавуваат пораки за грешка при обид да се вклучат корисниците.

„Упс… Нешто тргна на лошто. Работиме за да ја поправиме грешката што е можно побрзо, гласи пораката на Фејсбук“.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново