Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ruter fin

Рутерот кој го користеите за да се поврзете на интернет , ако го оставите вклучен во текот на целиот ден ќе троши електрична енергија исто како и фрижидерот.

Затоа, треба да обрнете внимание на енергетската ефикасност на рутерот пред да го купите за да бидете сигурни дека има најниска можна потрошувачка на енергија и кога е вклучен во stand-by режим.

Особено важно е ако рутерот не може да се исклучи, во случај со него да се користи и телефонска линија, тврди Германската федерална агенција за заштита на животната средина (УБА).

Од таму советуваат да набавите рутер кој има можност да го се исклучи Wi-Fi кога не е во употреба.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново