Во обид да ги заштити корисниците од малициозен софтвер, но и да донесе повеќе дивелопери и следствено на тоа апликации во Windows Store, Microsoft ќе вгради нова функција во Windows 10, која ќе му овозможи на корисникот да блокира инсталирање на Win32 програми кои не се од пазарот за апликации.

Откако беше претставен во септември 2000-та година, Nokia продаде 126 милиони примероци од моделот 3310. Тоа беше во времето пред iPhone, кога Nokia владееше со нејзините популарни уреди. Сега, 3310 прави носталгично враќање во форма на модерна варијанта.

Бактериите во желудникот се многу честа болест во денешно време и се лечат многу долго и тешко. Ви препорачуваме сигурен лек против бактерии во желудникот на природен начин.

Овој пронајдок можеби е најдобрата заштита на екранот на вашиот паметен телефон од гребнатинки.

Еден од најголемите кинески производители на паметни телефони, кој имаше особено успешна 2016 година, на MWC во Барселона ќе претстави нова технологија за камерите која ќе ја употребува во своите уреди.

Facebook тестира нова опција која ќе им олесни на корисниците во следењето на публикации на нивни пријатели на другите социјални мрежи, пишува британското издание “Independent”.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново