Еве неколку факти за Земјата кои сигурно не сте ги знаеле:

На екслузивниот промотивен настан во Лондонскиот Battersea Evolution Center, Huawei Consumer Business Group го претстави дологоочекуваниот Huawei P9, предодреден да ја разоткрие смартфон фотографијата.

Xiaomi неодамна го претстави моделот Mi-5 кој според првичните тестови е одличен уред за цена од 300 долари.

Новиот модел од тајванскиот производител на мобилни телефони HTC  на својот Твитер прифил најави дека на 12 април ќе го претстави својот нов знаменосец наречен “10“

Апликациите Facebook и WhatsApp повеќе нема да ја имаат подршката за BlackBerry телефоните.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново