Windows Vista, една од помалку популарните верзии од Windows оперативниот систем, од оваа недела официјално заминува во историјата.

Огромен астероид ќе помине покрај Земјата во ноќта меѓу 19 и 20 април. Ова го објавија светските медиуми, повикувајќи се на податоци на НАСА.

Во обид да ги заштити корисниците од малициозен софтвер, но и да донесе повеќе дивелопери и следствено на тоа апликации во Windows Store, Microsoft ќе вгради нова функција во Windows 10, која ќе му овозможи на корисникот да блокира инсталирање на Win32 програми кои не се од пазарот за апликации.

Откако беше претставен во септември 2000-та година, Nokia продаде 126 милиони примероци од моделот 3310. Тоа беше во времето пред iPhone, кога Nokia владееше со нејзините популарни уреди. Сега, 3310 прави носталгично враќање во форма на модерна варијанта.

Бактериите во желудникот се многу честа болест во денешно време и се лечат многу долго и тешко. Ви препорачуваме сигурен лек против бактерии во желудникот на природен начин.

Овој пронајдок можеби е најдобрата заштита на екранот на вашиот паметен телефон од гребнатинки.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Почитувани,

Општина Велес ја известува јавноста дека Градскиот пазар во Велес наместо во вообичаените пазарни денови, отворен е за работа секој ден, од понеделник до недела, од 07:00 до 14:00 часот.

Претходно донесените мерки за Градскиот пазар сè уште се на сила.

Малиот пазар во Нова населба останува затворен за работа, затоа што сè уште не се создадени услови за негово повторно отворање.

Општина Велес упатува апел до сите жители на општината за почитување и придржување кон мерките за превенција и заштита од ширење на Ковид-19 (коронавирус).

Јавното здравје е заедничка одговорност.

Со почит,

Општина Велес

 
   
   
   
   

Најново