Еве неколку факти за Земјата кои сигурно не сте ги знаеле:

На екслузивниот промотивен настан во Лондонскиот Battersea Evolution Center, Huawei Consumer Business Group го претстави дологоочекуваниот Huawei P9, предодреден да ја разоткрие смартфон фотографијата.

Xiaomi неодамна го претстави моделот Mi-5 кој според првичните тестови е одличен уред за цена од 300 долари.

Новиот модел од тајванскиот производител на мобилни телефони HTC  на својот Твитер прифил најави дека на 12 април ќе го претстави својот нов знаменосец наречен “10“

Апликациите Facebook и WhatsApp повеќе нема да ја имаат подршката за BlackBerry телефоните.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.