Извршниот директор на Lenovo, Јанг Јангкинг навести за време на прес-конференција во рамките на мобилниот конгрес во Барселона, дека е можно да видиме ново издание на култниот телефон Motorola Razr. За такво нешто се зборуваше и минатата година, но не сме виделе вистински производ.

Кинескиот произведувач JAC ги презентираше првите фотографии и спецификации на новиот електричен модел iEV A50.

Итно пуштената надградба на iOS до верзија 11.2.6, која го отстрани „багот“ со индискиот симбол, кој водеше до блокирање на одредени апликации, донесе со себе и други грешки.

Не, нема да тврдиме дека земјата е рамна плоча, туку едноставно ќе ги разоткриеме разликите на мапата која на сите ни е позната како свет, и вистинската големина на одредени, континенти и острови.

Главниот извршен директор на Uber Дара Косровшахи рече дека за 5-10 години компанијата може да пушти комерцијална услуга со летечки автомобили, пишува Reuters.

Руските ботови го поплавија Твитер со дезинформации по пукањето во Флорида, објави “Њујорк тајмс”.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново