Thorne Wallet e паметен паричник, осмислен и реализиран од тимот на иновативни Македонци. Наскоро во продажба!

Холандската компанија Lightyear развива електричен автомобил Lightyear One кој се полни со сончева енергија и може да се движи со месеци без потреба од полнење.

Јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти дека почнува со продажба по пониска цена на обновената верзија на смартфонот „Galaxy Note 7“, откако минатата година го повлече од продажба поради безбедносни причини, јавија американските медиуми.

Од светската социјална мрежа “Фејсбук” најавија дека веќе имаат 2 милијарди корисници, соопшти USA Today. Основачот на платформата Марк Цукерберг напиша на “Фејсбук” дека официјално 2 милијарди луѓе имаат профил на социјалната мрежа.

Пораките на Месинџер може да се прочитаат, а лицето кое ги испраќа да не види дека тоа сте го направиле.

Маркетиншката фирма, која ја ангажираше Републиканскиот национален комитет случајно објавила чувствителни податоци за речиси 200 милиони американски граѓани.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.