platnenicant fn

06.03.2021

Чантите се секако клучен моден детаљ, се предвидува дека за претстојната пролетна сезона еден стил ќе биде популарен – платнените модели на чанти. Дизајнерите понудија повеќе опции на чанти од дебело платно во сбетли тонови, а кои сепак се поразлични од лежерните платнени торби. Тие се замена на класичните кожени чанти и за сезоната пролет-лето 2021 ги има во колекциите скоро на сите дизајнерски куќи – Christian Dior, Fendi, Balmain, Burberry, Balenciaga…

Nike Go FlyEase 2021

04.02.2021

Факт е дека сите понекогаш имаме проблем „лесно“ да облечеме чевли или патики, па затоа прибегнуваме кон разни методи и помагала за да го олесниме процесот на ставање чевли. Nike изгледа се реши да му стави крај на овој проблем.

nijansi na kosa fin

5.01.2021

Во новата 2021 година како интересни трендови за боење на косата ќе се истакнат бакарната нијанса, одржаната црна боја и впечатливите прамени.

aoki pizami

17.12.2020

Доколку на видео состанок преку Zoom се појавите во пижами, тогаш тоа може да изгледа чудно, но јапонскиот текстилен бренд Aoki има решение: парче облека што изгледа како класично одело, но во суштина е пижама.

peugeot

14.12.2020

PEUGEOT ги продава часовниците „Armand, SINCE 1810“ за своите фанови. Тие претставуваат елегантен начин да и оддадат почит на историјата на брендот. PEUGEOT Design Lab целосно го дизајнираше есклузивниот надворешен изглед, осигурувајќи врвен квалитет. Секој детаљ на овие часовници е прецизнo изработен, како што е името на PEUGEOT врежано на задниот дел од часовникот, ремчето oд плетен метал или ремчето од порабена кожа. Часовниците „SINCE 1810“ ја комплетираат истоимената колекција.

zoltfustan1

Модните експерти ги идентификуваа трите главни трендови што ќе владеат во есен 2020 година, анализирајќи ги новите колекции на популарни светски познати модни куќи. Според модните критичари, ќе има точно три главни трендови што ќе владеат оваа есен. Тие ја посочија и бојата што ќе биде хит во есен 2020 година.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново