Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Војничките јакни и капути се тренд секоја есен кој важи за еден од омилените кај девојките, а истото е случај и оваа сезона.

Имено, дизајнерските модни куќи во своите колекции сместија по неколку парчиња од овој модел инспирирани од војничките парчиња.

Најмногу од сите се истакнува модната куќа Балман чиј дизајнер секоја година се инспирира од споменатите мотиви, а тука се секако и Алесандро Мишел од Гучи, дизајнерите од Сен Лоран, Алтузара, Манго, Зара и многу други брендови.

Јакните и капутите тие ги украсуваат со неодоливи везови претежно во златна нијанса и впечатливи копчиња во иста боја.

Дел од нив се откажаа од класичната црна боја па за следната сезона претставија војнички парчиња во розова, сина, зелена и црвена боја како едни од најпосакуваните.

Секако тука се и пелерините како супер елегантен избор за дамите кои сакаат да го следат трендот, но истовремено да се уникатни и елегантни со изборот.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.