Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Крушката е едно од најдобрите овошја и она што е најдобро достапни се преку цела година.

Во себе содржат калциум,железо,магнезиум,фосфор,цинк,бакар,манган,флуорид,витамин Ц и сл. Искористете ги овие благодети на крушката во козметиката. Направете си маска за лице и тоник и освежете ја својата кожа.

 

Маската за лице ќе ја направите така што ќе изгмечите една крушка и измешајте со малку природен лимонов сок. Измешајте додека не добиете мазна смеса. Нанесете ја маската на чисто лице и оставете да делува 10 минути. Тоник за лице направете така што ќе излупете две зрели крушки и сварете ги додека не добиете сируп.Оставете да се излади и ставете во шише која можете херметички да ја затворите и вашиот тоник е спремен.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.