Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Студот и ветрот лесно ја сушат кожата поради што рацете стануваат груби.Ако не ги негувате правилно кожата на рацете ќе стане уште пооштетена и погруба.

Рацете паметат се па би требало да вложите време и труд за нивна нега. Ви откриваме неколку совети со кои вашете раце повторно ќе бидат меки и нежни.

 

Миење на рацете – Студената вода ја суши кожата па затоа рацете подобро мијте ги со млака вода. Внимателно иберете и сапун.

Крем за раце- Нанесувајте ја неколку пати на ден и секој пат по миење на рацете. Изберете мрсен хидратантен крем.

Памучни ракавици – Во речиси секоја козметичка продавница можете да ги купите.Неколку пати во неделата на рацете втријте дебел слој хидратантен крем и оставете да делува преку ноќ.

Секогаш носете ракавици – Никогаш не излегувајте надвор без ракавици бидејќи тие најдобро ќе ја заштитат кожата од студот и ветрот.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.