Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Лудата боја на коса е скриена желба на бројни девојки кои не така лесно се одлучуваат на толку голема промена на изгледот.

Виолетова,црвена или сина боја не е лесно да се псотигне без посета на фризерски салон која неретко бара напор и е долготрајна,бидејќи подразбира симнување на старата боја на коса за новата боја да биде што потрајна и посјајна. Но со течна креда за коса лудите бои веќе нема да бидат недостапни.

 

Брендот L'Oreal измисли производ кој наголемо  го олесни бојадисувањето.

Hairchalk е многу едноставен за нанесување. Доволно е со четка да се нанесете бојата и да се почека да се исуши течноста.Кога ќе ви здосади бојата едноставно можете да ја измиете и да се вратите на старата боја.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.