Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Пред да сe упатите кон фризерскиот салон обидете се да ја опоравите косата.

Потстрижувањето не е секогаш единствено решение па дури и кога е во прашање премногу оштетена коса. Ви донесуваме еден едноставен и делотворен рецепт за маска за коса.

 

Потребно ви се: банана,две лажици мајонез,една лажица маслиново масло.

Бананата изгмечете ја,додадете ги остаанатите состојки и измешајте додека се добро не се соедини. Маската нанесете ја на косата,замотајте ја косата со пластична вреќичка или фолија ,па на крај со крпа.Оставете ја да делува еден час,потоа измијте ја со топла вода и на крај исплакнете ја на вообичаен начин.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.