Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Колку познавате своето тело? Еве неколку факти за кои дури и не сте се сомневале и можеби ќе ве натера да го промените начинот на живот.

1. Човек се прозева околу 250 000 пати во текот на целиот свој живот.

2. Низ целиот живот кожата ни се менува целосно 900 пати.

3. Мажите поминуваат околу година од животот, зјапајќи ги жените.

4. Жените пак губат една година, за да одлучат што да облечат.

5. Шест години е вкупната должина на бричење кај мажите.

6. Во текот на целиот наш живот јадеме 35 т храна.

7. 183 755 600 се чекорите кои ги изминуваме.

8. Само две недели од животот ни поминуваат во бакнежи ... ... но четири години, поминувајќи гледајќи во екранот на телефонот.

9. Жените губат 17 години од својот живот во обиди да ослабат.

10. 90% од времето го поминуваме во затворена просторија. Тоа се на пример 71 од 78,6 години живот.

11. Единаесет години минуваат гледајќи телевизија. 46 800 часа од животот на жената одат изгубени во чистење.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.