Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Многу луѓе мислат дека колку повеќе го користат парфемот, толку подолго ќе остане мирисот. Но, ова е комплетна заблуда.

Добрата вест е дека постојат начини на кои аромата на парфемот може да продолжи да мириса подолго. Специјалисти за убавина споделуваат неколку лесни трикови.

1. Не чувајте парфеми во влажни простории. Избегнувајте чување на вашиот парфем во бањата или во темни места дома ако сакате вашиот мирис да трае подолго.
Влагата и топлината можат да го “сменат” мирисот. Најдоброто место за чување парфеми е на суво и ладно.

2. Нанесете крем. Мирисот трае пократко време на сува кожа, па затоа е препорачливо да нанесете крем пред парфемот.

3. Не ги тријте зглобовите откако ќе го нанесете мирисот. Оваа навика е лоша идеја кога станува збор за долготраен ефект на парфемот, бидејќи мирисот исчезнува побрзо.

4. Прскајте на топлите области на телото. Нанесете парфем на места како што се зглобовите, внатрешноста на лактите, зад ушите и вратот. Така мирисот ќе се распространи низ целото тело.

5. Квалитетот на парфемот е исто така важен. Нема компромис за квалитетот на парфемот. Изберете парфеми со повисок процент на есенцијални масла и повеќе концентрирана формула.

 

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.