Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

karmin fin

Освен што е акцент, карминот е одличен за оптичкото зголемување на големината на усните и ги претвора во вистинско оружје за заведување.

Ги презентираме најсоодветните кармини според бојата на вашата кожа.

1. Светла кожа
Жените кои имаат светлина кожа може да стават секоја боја на различната палета на нијанси. Светла како праска, розова и слично се добра опција за денот. Во исто време, вечерната шминка е дополнета со темни и богати нијанси на црвено, па дури и циклама. Нивната светла кожа се појавува како чиста ткаенина, на која тие самите се уметници и експериментатори со бои.

2. Средно темна кожа
Дамите со средно темна кожа може смело да експериментираат со широк спектар на нијанси. Можете да изберете помеѓу сите нијанси на црвено, кои се движат од најлесните до најмрачните, па дури и сорти како корална боја. За поприроден изглед и нагласување на природната убавина, користете кафеава палета во различни нијанси.

3. Темна кожа
За дами кои имаат темна кожа, без разлика дали по природа или со изложување на сонце, најдобрата опција за кармин се неонските и светли нијанси. Тие се најпогодни во екстравагантни сина, зелена, жолта и портокалова. Се разбира, ако не сте толку храбри, можете да ја искористите палетата на неон во црвените бои.

 

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.