Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

spienje fin

Многу жени сонуваат да изгубат барем неколку килограми од нивната тежина. И тие вложуваат максимални напори – од долги прошетки до исцрпувачки вежби во салата. Ѕвездите не се исклучок, и во нив добрата визија е обврска и дел од сликата.

Во борбата за совршено тело ѕвездите пробувааат сè – од тежок глад и исцрпувачки тренинзи до користењето на специјални додатоци и масажа за слабеење. Во последно време, холивудските ѕвезди се обложуваат на нов метод за согорување на маснотии.

Калифорнија отвори велнес центар, кој помага не само да изгубат тежина, туку и да го подобрат квалитетот на кожата. Постапката е … лежење во кревет!

Во текот на оваа постапка, на телото се поставува апарат со инфрацрвена технологија. Зраците продираат длабоко во телото, го загреваат и помагаат за започнување на процесот на согорување на масти и детоксикација на телото.

Инфрацрвената технологија за третман на разни болести одамна е позната. Но, како начин на губење тежина, таа само што почна да се здобива со популарност.

Селена Гомез, The Weeknd, Менди Мур се само некои од ѕвездите кои веќе имаат доверба во технологијата на “губење на тежината во креветот”.

Една таква постапка согорува до 1000 калории.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

О Г Л А С

                        за избор на 20 судии-поротници во Основен суд Велес

  1. Кандидатот за судија - поротник потребно е да ги исполнува следните услови:
  1. да е полнолетен државјанин на Република Северна Македонија
  2. да има завршено најмалку средно образование
  3. активно да го владее македонскиот јазик
  4. да ужива углед за вршење на функцијата судија-поротник
  5. да не е постар од 60 години.

            II.За судија-поротник не може да биде избрано лице кое со судијата или судијата-поротник во истиот суд е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар, ниту лице кое со член на Судски совет на РСМ е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар.

            III.Заинтересираните кандидати потребно е да поднесат пријави и документи и тоа:

            -Диплома за завршено образование (оригинал или заверена на нотар),

            -Уверение за државјанство,

      -Потврда од казнена евиденција (издадена од суд според местото на раѓање).

            IV.Пријавата со потребните документи да се достават до Основен суд Велес (на приемна писарница или преку пошта со препорачана пратка) на адреса ул.„8-ми Септември“ бр.53, во рок од 15 дена од објавувањето на огласот.

                                                                                                   ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС

 
   
   
   
   

Најново