Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

crven fustan fin

Како што се наближува Новогодишната ноќ, сите размислуваме за тоа што ќе облечеме. Изборот на модел е ваш, а ние ви даваме предлог за бојата на тоалетата во која сигурно ќе заблескате.

Заборавете на краток црн фустан, иако таа е класика која не излегува од мода, ви предлагаме да земете предвид кратка (или долга) црвена тоалета.

Црвената боја е топла, софистицирана нијанса и вистинска боја која може да ве направи добро расположени за време на најлудата ноќ. Во сите нијанси на црвена боја, секогаш ќе изгледате богато и елегантно.

Црвена тоалета со должина до под, со долги ракави и цврсто поткрената коса, лежерна тоалета во стилот на 70-те и разбушавена коса или елегантна чипка во црвена боја и разбушавена пунџа...

Кој изглед и да го изберете, цвената тоалета ќе ве направи од вас ѕвезда на вечерта, каде и да сте.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.