Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

depiliranolice fin

Ако споредувате една жена со еден маж, сигурно ќе најдете значителни разлики, кои се однесуваат генерално кон двата пола.

Значително помалото тело и меките црти на лицето се вообичаени карактеристики за нежните дами. За жал, не се малку и заедничките работи.

Од козметичка гледна точка, најнепријатни се несаканите влакна околу горната усна. Сигурно ниедна жена не сака тие да постојат, а уште помалку да се забележуваат.

За среќа е можно отстранувањето и со некои не толку познати методи кои не само што се лесни за подготовка во домашни услови, но се и безболни.

Еве ги и нив.

Рецепт 1
Направете си паста од куркума и млеко. Нанесете внимателно над горната усна и измијте откако ќе се исуши.

Рецепт 2
Измешајте жолчки со пченкарно брашно и шеќер. Нанесете ја пастата со масажни движења и исплакнете по 30 минути.

Рецепт 3
Брашното измешано со вода и куркума е добра мешавина која треба да ја користите за да ги отстраните несаканите влакна на горната усна.

Рецепт 4
Направете си мелем од шеќер и сок од лимон. Нанесете врз горната усна и исплакнете после 15 минути.

Рецепт 5
Затоплете бадемово масло и ставете го на горната усна. На овој начин не само што ќе ја измазните кожата, но и ќе ја хидрирате.

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.