Кесичките чај можат да бидат многу корисни и да ги искористите за да решите некои најчести бјути проблеми.

Тенки трепки – Користете маската за волумен. Нанесете ја во три слоја  задолжително чекајќи првиот слој да се исуши. На самата линија на трепката тенко нанесете моливче за очи.

Повеќето жени носат танга, затоа што веруваат дека им се допаѓа на мажите и тоа ги возбудува. Сепак, дали некогаш навистина сте се прашале каква долна облека им се допаѓа да видат на вас? Ако е така, тогаш прочитајте  што тие мислат за долната облека и каква долна облека тие преферираат.

Лош ден на косата може да се случи на секого. Ние не можеме секој ден да имаме совршена,исфенирана  или богата и бујна коса. Кога немате време да ја измиете косата, сепак можете да имате убава фризура. Еве некои начини со кои може да се камуфлира со неизмиената коса.

Пудрата е дел од make up која многу жени ја користат секојдневно. За време на користење на пудрата треба да се биде внимателен кога станува збор за чувањето. Особено треба да се внимава на рокот на траење.

Ако сте во дилема кој производ да го изберете при купување бидејќи не сте сигурни кој тип на кожа го имате ви предлагаме мали тестови кои и тоа како ќе ви бидат од помош.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.