Доматот е одличен за нега на кожата. И ја враќа силата,сјајот и затоа е особено добар за нега на кожата после изложување на сонце.

Парфимираните лакови го освојуваат пазарот а се повеќе жени сакаат обичните лакови да ги заменат со оние со неодолив мирис.

Пролетта и летото делуваат многу инспиративно за нов изглед на нашата коса, шминка, но и на ноктите.

Кога со влажните марамчиња ќе го истриете лицето,особено во делот околу очите и устата, вие ја растегнувате кожата,кое може да резултира со прерана појава на брчки.

Сувата кожа е многу поподложна на иритации што ретко се јавуваат кај нормален тип на кожа.Лицата со сува кжа имаат проблем со нејзино лупење,појава на црвенило, изгореници од сонце, прерана појава на брчки . Затоа бара посебна нега.

Мит е дека кратката коса е лесна за одржување,напротив таа и тоа како бара нега. За вашата кратка коса да биде сјајна и мека придржувајте с ена неколку едноставни совети:

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.