Кога последен пат сте го пребарале својот несесер со шминки и сте ги фрлиле старите производи? Не се сеќавате Тогаш е идеално време тоа да го направите...

Сè повеќе жени на просечна возраст во Британија си прават “рачен лифтинг” – процедура за подмладување на кожата на рацете со помош на вбризгување на масти во горниот нејзин слој.

- Научете како да ги фенирате шишките на вистински начин

Да биде здрава и убава кожата потребни се пилинзи. Природните се често пати многу подобар избор од оние од продавница, и затоа ви предлагаме да направиме едноставен рецепт за пилинг со кора од лимон и афион со кој вашата кожа ќе блесне.

Различно се потиме поради стрес, топлина, или вежбање, а секој вид на потење има карактеристични хемиски својства. Поради тоа, мирисот од стрес е најнепријатен. Дерматолозите препорачуваат на секои шест месеци да се менува дезодорансот за телото да не се навикне на него и да престане да реагира на неговите својства.

Пилинг – Со четкичката нежно масирајте ги усните да ги отстраните мртвите клетки.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.