Моливчето е одлично за нагласување на очите.Со негова помош лесно ќе креирате гламурозен или драматичен вечерен изглед но ако сте умерени можете да го користете и за дневни варијанти да ги истакнете очите. Еве неколку примери за моливчето да ви истрае цел ден.

Само затоа што имате чувствителни очи не треба да се откажете од шминкањето. Тие бараат повеќе кога станува збр за шминкање но не е ни невозможно да се нашминкаат. Ви донесуваме совети со кои ќе ги истакнете.

Иако најлесно е да се нашминкате со помош на апликатори прстите можат да бидат одлична алатка зашминкање.

Водата од роза е еден од најстарите козметички производи.Се користи од дамнина,особено кога е лицето во прашање. Ја смирува кожата на лицето,ја навлажнува и и дава мек и нежен изглед.

„Среќен 8 март, мамо!” – го пишувавме со детски ракопис. Потоа навикнавме да го честитаме празникот: на соученичките, на пријателките, колешките, на жената до нас. Жените, тие што од мали ги облекуваа во розево, навикнаа насмеано да ги прифаќаат букетите, честитките и подароците. Други, пак, со презрива гримаса ги отфрлаат: „тој комунистички празник“… Голема конфузија владее околу датумот 8 март, па ајде да се потсетиме зошто се слави денов.

8-ми март е Меѓународен ден на жената, кој ја одбележува борбата на жените за еднакви права во целиот свет; до тука е добро.

Заради своите добри својства ,ова масло има голем удел кога станува збор за составот на козметичките производи.Навлажнувачките својства го прават идеален за нега на кожата и косата.Го поттикнува создавањето на колаген и ја намалува појавата на брчки.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.