Можеби мислите дека не постои разлика но денвниот и ноќниот крем и тоа како се разликуваат.

Белегзиите се секогаш интересен додаток. Можете да ги носите со сите комбинации,дали станува збор за вечерен или дневен изглед.

Вообичаениот начин на миење коса кој подразбира шампонирање и потоа нанесување регенератор, доби своја алтернатива.

Едноставен начин како да дојдете до интересен дизајн кој нема да ве чини ни време ни пари, а ќе изгледате  оригинално. Потребни ви се само 5 чекори:

Измешајте по една чаша глицерин и вода и чаша кафеав шеќер.

Кршливи,слаби и разлистени нокти се честа појава. За повторно да бидат силни и убави, потребно е повеќе внимание да посветите на нивната нега. Ви откриваме се што треба и не треба да правите за повторно да имате силни нокти.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.