Ако имате многу напукнати или кармини кои не сте ги потрошиле до крај немојте да ги фрлате.

Оваа сезона не заборавајте да го надополните вашиот секојдневен или вечерен стајлиг со прекрасен накит по сопствен избор.

Убавите  згодни жени не се омилени на работните места кои се прогласени за “машки“, но згодните мажи не се дискриминирани никаде. Едно истражување во Колорадо, покажало дека женската убавина сепак не е секогаш во предност. Студијата објавена во 'Journal of Social Psychology' покажала дека женската привлечност во некои случаи и тоа како може да биде негативна.

Ако сте во дилема кој производ да го изберете при купување бидејќи не сте сигурни кој тип на кожа го имате ви предлагаме мали тестови кои и тоа како ќе ви бидат од помош.

Студеното и ветровито време ги суши усните поради што кожата станува груба а често и болна. Неопходен е редовен пилинг но и нега со хранлив балсам кој ќе ја хидрира кожата и ќе ја направи мека и нежна.

За да добиете совршена фризура доволен ви е препарат кој одговара на вашата коса,добра четка и малку умешност.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.