За нега на кожата некогаш е потребно толку малку,само две состојки –мед и жолчка.

Додека секогаш сакате да имате беспрекорна коса, понекогаш веројатно и нема да имате време да се посветите на неа .Кога сте во брзање, сушењето на косата најверојатно трае предолго. Постои начин што ќе ви помогне да го забрзате сушењето на косата, и ние ќе ви откриеме како.

Оваа есен се носат модели на гумени чизми под колено или до глуждот во сите бои. Смелите дами може да изберат дизајн со интересни дезени.

За да ги исчистите порите на мрсната кожа и да и овозможите да дише,најдобро е да користете маски кои имаат кисели состојки,на пример лимон или зелена јаболка.

Да биде здрава и убава кожата потребни се пилинзи. Природните се често пати многу подобар избор од оние од продавница, и затоа ви предлагаме да направиме едноставен рецепт за пилинг со кора од лимон и афион со кој вашата кожа ќе блесне.

Вашата боја на коса одредува каков мејкап треба да користите, а за да ги искористите предностите кои ви ги нуди косата, ние ќе ви понудиме неколку совети.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.