Од дамнешно време жените ги користеле зелката, маслиновото масло, млекото и ѓумбирот како состојки за нега на својата кожа.

Сигурно имате омилени парчиња облека и аксесоари за кои би кажеле дека не би ги замениле со ништо, па дури и би ги носеле почесто. Во таа насока од продолжение еве седум трикови кои ќе ви дадат персонален печат по начинот на кој ги применувате од комбинациите.

За да бидете вистинска дива треба да знаете дека вашата кутија за накит мора да поседува неколку оригинални парчиња накит кои што ќе имаат уникатна изработка, несекојдневен дизајн и ќе почиваат врз модните начела на класиката. Затоа ви презентираме неколку прачиња накит кои што оправдано се закитија со епитетот безвременски и секогаш во тренд.

Нежен и едноставен ѓердан

Една дама не треба само да биде убава, туку во својата колекција на накит да поседува барем еден ѓердан кој што има едноставен дизајн, нежен изглед и елегантен сјај.

- Научете како да ги фенирате шишките на вистински начин

Одличен начин да ја освежите, затегнете и исчистите кожата на лицето.

Лош ден на косата може да се случи на секого. Ние не можеме секој ден да имаме совршена,исфенирана  или богата и бујна коса. Кога немате време да ја измиете косата, сепак можете да имате убава фризура. Еве некои начини со кои може да се камуфлира со неизмиената коса.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.