Со менувањето на годишните времиња се менуваат и потребите на кожата. За најдобра нега ,најдобро е да се користи сезонски производи кои ќе ја потхранат кожата и ќе ја направат посветла и посјајна. Така, сега ќе ви донесеме едноставен рецепт за маска од тиква и јогурт кок ќе ви обезбедат најдобра нега на кожата во есен.

Кадравата коса бара повеќе одржување од правата коса. Кадрава коса може да биде многу сува заради што потребно редовно да се негува со хидратантни и хранливи маски и пакувања.

Бебешката пудра е една од најкорисните производи кои може да ги најдете во вашиот несесер. Ќе ви откриеме некои корисни трикови за убавина со бебешка пудра  кои со задоволство ќе ги испробате.

Со оваа храна сигурно ќе ги добиете посакуваните резултати:

Веројатно уште од мали ве советуваат да не ја чешлате мократа коса. Додека некои жени строго се придржуваат кон овие правила,други пак и не веруваат дека чешлањето на косата е штетно. Ако се прашувавте што е вистина,имаме одговор за вас.

Фармерките се идеални за секое ваше излегување од дома .Можете да комбинирате бела маица или кошула со сини фармерки ако сакате да изгледате опуштено и убаво во исто време. Овој аутфит нуди голема флексибилност.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.