Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Пред да се одлучите за вежбање со шминка, важно е да знаете како тоа ќе влијае на вашата кожа.

На сите ни е познато дека во текот на вежбањето се потиме. Меѓутоа, кога тренираме со шминка на лицето, потта од сите вештачки состојки кои ги содржи шминката „се заклучува“ во нашите пори, па лесно може да дојде до иритација на кожата и појава на акни. Всушност, шминката во текот на вежбањето буквално се топи, со оглед на тоа дека нашето тело се загрева. Тоа е особено случај со декоративната козметика на база на масло, вклучувајќи го ајлајнерот и подлогата за лице.

Доколку не сакате во текот на тренингот да го гледате своето ненашминкано лице, постојат некои алтернативи коишто можете да ги испробате. Стручњаците препорачуваат хидратантен крем којшто ќе направи вашата кожа да изгледа сјајно и свежо.

Извор: Runway.mk

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.