Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Пијалак без кој не можете да го змаислите денот е најдобриот бјути советник. Ви откриваме како кафето да го вклучите во рутината за да имате нежна кожа и почиста како никогаш досега.

Мед за нормална кожа – Измешајте лажиче мед со лажиче мелено кафе. Добиената паста нанесете ја на исчистеното лице и оставете да делува 20-ина минути.Имзијте со млака вода и на лицето нанесете хидратантен крем.

Какао за богата нега – Мешавина од чоколада и какао е вистинско уживање за непцето но и за кожата.Измешајте лажиче кафе со со лажиче какао и додадете две лажици мед за да добиете мазна паста. Нанесете ја маската на лице и осатвете да делува 20 минути.Измијте со млака вода.

Маслиново масло за сува кожа – Со мешање на мелено кафе и маслиново масло ќе добиете маска која е идеална за нега на сува кожа. Нанесете на кожата и соатвете да делува се додека не почуствувате дека маската почнала да се суши. Штом почувствувате дека кожата ги примила сите состојки,маската измијте ја со млака вода.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново