Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Зимата е веќе тука и повторно зборуваме за вируси и акумулирани токсини. Затоа ви нудиме извонреден начин за да се справите со нив. Треба да подготвите домашен пијалок од кој ќе бидете изненадени. Тоа е 100% природно и ги чисти артериите од токсини, хемикалии и масти. Освен тоа успешно штити и од настинки и грип, го регулира протокот на крв, го чисти црниот дроб и го намалува влијанието врз слободните радикали.
За да ја приготвите, Ви требаат 8 лукчиња, 8 парчиња лимон (2 лимони), ѓумбир корен (4-5 см) и 4 литри вода.

Започнете со миење и чистење на ѓумбир. Исечете го на мали парчиња и сторете истото со лук. Ставете ги лимоните со кората и исечете лук и ѓумбир во блендер. Промешајте ја хомогената смеса и додајте ја на 4 литри вода. Потоа ставете тенџере со умерена топлина и почекајте да врие.

Кога водата ќе врие, отстранете ја од површината за готвење и оставете ја да се излади за да се излади. Оставете ја течноста и складирајте ја во стаклена тегла или шишиња.

Пијте го пијалокот дневно најмалку 2 часа пред оброкот. По некое време ќе забележите неверојатни резултати!

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.