Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сите ние би сакале да го успориме процесот на стареење и секогаш да бидеме млади и убави.

Експертите од Русија веруваат дека овој еликсир го чува здравјето, го полни организмот со витамини и енергија, а доколку редовно го пиете ќе се чувствувате како да имате крила.

Се прашувате што е еликсир на младоста? Руските експерти тврдат дека за тоа ви е потребно само малку цвекло и водка.

Подготовка:

Земете стаклено шише и до врвот наполнете го со ситно рендано, свежо цвекло.

Цвеклото полиете го со квалитетна водка, па добо затворете го. Оставете го да отстои на топло место 12 дена, но за тоа време повеќе пати на ден протресете го шишето.

Откако ќе поминат 12 дена, исцедете ја течноста од шишето и пијте ја секој ден пред јадење по една мала чаша.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново