Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сите ние би сакале да го успориме процесот на стареење и секогаш да бидеме млади и убави.

Експертите од Русија веруваат дека овој еликсир го чува здравјето, го полни организмот со витамини и енергија, а доколку редовно го пиете ќе се чувствувате како да имате крила.

Се прашувате што е еликсир на младоста? Руските експерти тврдат дека за тоа ви е потребно само малку цвекло и водка.

Подготовка:

Земете стаклено шише и до врвот наполнете го со ситно рендано, свежо цвекло.

Цвеклото полиете го со квалитетна водка, па добо затворете го. Оставете го да отстои на топло место 12 дена, но за тоа време повеќе пати на ден протресете го шишето.

Откако ќе поминат 12 дена, исцедете ја течноста од шишето и пијте ја секој ден пред јадење по една мала чаша.

 

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.