Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ќе се израдуваат сите што сакаат да ослабат брзо, а тајната е во чудесната напивка што можеби и ја имате во кујната. Црниот чај го помага и го забрзува процесот на слабеење.

Ефектот се должи на големите молекули што се во неговиот состав, а кои ја поттикнуваат работата на цревата и го забрзуваат метаболизмот. Исто така, црниот чај ги регулира бактериите во организмот и го спречува ненадејното дебелеење.

Секој ден е потребно да се пијат максимум две шолји црн чај, но не пред спиење, затоа што содржи и високо ниво на кофеин.

Во напивката не додавајте млеко, шеќер или мед, затоа што нема да биде толку многу ефикасен во топењето на наслагите на стомакот и на бутовите.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.