Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

masla fin

Бројни научни студии потврдиле дека есенцијалните масла навистина добро делуваат за здравјето. Ако сте под стрес, нервозни сте или загрижени, може да ви помогнат есенцијалните масла како што се лаванда, камилица, бергамот, портокал, здравец..

За да користите есенцијални масла за борба против стресот, се препорачува употреба на дифузери или аромалампи, а можете да го освежите воздухот во просторијата каде што престојувате, така што во еден сад ќе ставите топла вода (околу 500 ml) и потоа ќе додадете 2-3 капки есенцијално масло по ваш избор.

Исто така можете да нанесете 1-2 капки есенцијално масло малку на памук и потоа полека дишете, (вдишувајте) го тој мирис.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново