Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

rozovagolta fin

Масните наслаги се последица на нездравата и прекумерна храна, но и на добар дел од денот поминат во седење.

Отранувањето на масните наслаги не е брз процес, но тоа е сосема логично кога само ќе си одговориме на прашањето колку време ни било потребно за да ги наталожиме истите на нашето тело.

Силната волја сепак, победува. Елиминирањето на масните наслаги почнува со одлуката да го смениме начинот на живот, повеќе внимание да посветиме на здравата исхрана и секојдневно да резервраме време за вежбање.

Напивката наречена Розова голта е одличен сојузник во процесот на елиминирање на масните наслаги.

Како да ја подготвите?

Потребна ви се: 1 излупен корен од ѓумбир, мала лажичка лута црвена пиперка, 6 свежи јаготки, 2 чаши сецкано манго на мали парченца, половина портокал (или грејпфрут) и 1/ 4 филџан јаболков оцет.

Сите состојки ставете ги во блендер и миксајте додека смесата не стане течна.

Напивката против масни наслаги конзумирајте ја наутро веднаш после лесниот појадок и после ручекот (или како меѓуоброк).

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново