domashenlek fin

Нарушената работа на штитната жлезда не е шега и мора постојано да биде контролирана од страна на ендокринолог и да се почитуваат правилата за земање на терапијата.

dinja fin

25.07.2020

Дињата е богата со каротин, што може да се заклучи врз основа на нејзината боја. Богата е со витамини А и Ц и за многумина е вкусен летен деликатес.

vakcinaKOVID fin

25.06.2020

Индија ги почна првите клинички испитувања на пробната вакцина против коронавирусот, во време кога земјтаа се наоѓа на третото место во светот со повеќе од 1,3 милиони заразени со ковид-19.

imunitet fin

Минералите се хранливи материи кои се неопходни за одржување на здравјето, функционирање на органите и одржување на имунитетот и се особено важни за здравјето на мозокот, срцето и регулирање на хормоните и ензимите, пишува Lovesensa.

lukicimet fin

Луѓето со висок крвен притисок треба да користат два природни производи кои се посебно корисни затоа што експресно го намалуваат.

kefirsosvezi fin

Ако сакате секое утро наместо кафе да пиете коктел од кефир и сливи, тогаш успехот дека наскоро ќе ја имате посакуваната тежина е загарантиран. Освен тоа што ќе ослабете, со овој напиток ќе го прочистите и организмот од наталожените токсини.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново