На диета или едоставно само сте имале обилни оброци и сакате да го исчистите телото од маснотиите? Со само две состојки, лимон и целер, се прави едноставен пијалак кој ќе ви помогне во ова.

Дивиот костен е еден од најлековитите плодови на есента, и се користи за намалување на болката во вените, тромбоза, но и смрзнатини.

Ова врста на мешунки е одличен извор на протеини и железо. Содржајот на калциум и калиум во листот на леблебијата е многу поголем од спанаќот и зелката, додека содржајот на железо, цинк, бакар е приближно ист.

За разлика од овошните сокови кои содржат шеќер, соковите од зеленчук се полни со биоактивни супстанци со помош на кои можи да се слабее.

Сите љубители на чоколадата дојдоа на своето,бидејќи новите светски истражувања донесоа многу пријатни вести , консумирањето на таа слатка чоколада доведува до продолжување на човечкиот живот и тоа за една година.

Без разлика дали тоа се брзи грицки кои сте ги земале на пат од кујна до компјутер, бидејќи играте нова компјутерска игра или пак за ручек додека на бизнис компјутерот со една рака ги вршите своите должности, а со другата јадете - ниту една од овие опции не е добра за вашата линија.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.