modrislivi fin

Модрите сливи се многу корисен деликатес, бидејќи позитивно влијаат на целото тело. Тие содржат фосфор, калиум, магнезиум, натриум и други супстанции кои можат да ја зголемат јачината на коските кај жените.

zdravahrana fin

Здравата исхрана има безброј придобивки кога е во прашање здравјето. Таа го намалува ризикот од различни болести, го јакне имунитетот, ни дава повеќе енергија и позитивно влијае на квалитетот на сонот. Еве како одредена здрава храна влијае не само да се чувствуваме туку и да изгледаме добро.

hrana fin

Подгответе си свежа сезонска салата во чиј состав можете да ставите најразлични зеленчуци во различни бои. Токму таквата колоритност ќе ви го подобри расположението а истовремено ќе ве направи и поздрави, бидејќи со редовен внес на ваков тип на храна, вие ќе внесувате доволно витамини и минерали кои ќе ви помогнат да го одржувате здравјето и виталноста на телото.

temnoimlecnocokolado fin

Велат дека црното чоколадо е поздраво и подобро! Сепак веројатно е дека постои начин да се зголеми хранливата вредност на млечното чоколадо без да се жртвува вкусот, се вели во студијата претставена на конференцијата American Chemical Society 2020.

prirodenlek fin

Природен лек против инфекции на бубрезите, мочниот меур и уринарниот тракт можете да си приготвите сами. За тоа ви е потребно:

semkiodlubenica fin

Наспроти нашата навика да ги фрламе семките од лубеница, истражувањата покажуваат дека овие мали црни семиња се вистински извор на здравје.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново