Македонија – Холандија, денеска во 18 часот, Пандев најави крај на репрезентативната кариера

Објавено на 21 јуни, 2021 во 12:10
Горан Пандев, капитен на македонска фудбалска репрезентација

 Репрезентацијата на Македонија денес го игра третиот натпревар на европското првенство. Противник во Амстердам е домашната Холандија. Некако во сенка е резултатот од натпреварот по најавата на капитенот Пандев дека овој му е проштален меч во репрезентативната кариера.

Македонска фудбалска репрезентација

Играчите најавуваат дека ке дадат се од себе да го изненадат фаворитот, и да покажат дека имаат сили и знаење за настап на големите натпреварувања.

И покрај двата пораза Македонија не разочара.

Постигнати се два гола во дебито на Е. П. што не им успевало и на посилни репрезентации. Со играта сме задоволни, неискуството го направи своето па каков и да биде исходот од последниот натпревар нема да го поколеба задоволството од самиот пласман на првенството.

Натпреварот се игра денес со почеток во 18 часот.

Лазар Лазаревски

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.