Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

mandolinski fin

Градскиот мандолински оркестар „Свети Николај“ од Свети Николе го одржа традиционалниот новогодишен бесплатен концерт во големата сала на општината.

publika fin

На огромно задоволство на публиката, на концертот беа изведени повеќе композиции, меѓу кои обработки на народни песни, популарна светска и филмска музика, како и изведбите на композициите на Јохан Штраус „На синиот Дунав„ и „Радецкиот марш“. На концертот настапија, тенорот Ненад Јованов и флаутистите од основното училиште „Гоце Делчев“.

tenor fin

mandolinskisodeca fin

Овогодишниот празничен новогодишен концерт на мандолинскиот оркестар се одржа по девети пат. Влезот беше бесплатен. Годинава, за прв пат оркестарот настапи без нивниот аранжер, композитор и диригент Кирил Трајковски, на кого му го посветија концертот, бидејќи се наоѓа на домашно лекување./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.