Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

koncertbalet fin

20.10.2020

На Градски плоштад Кавадарци ќе се оддржи целовечерен концерт на Балетското студио “Венус“ Кавадарци. Балерините и балетаните ќе танцуваат на кореографии на Ана Балова и Билјана Грозданова.

Концертот ќе се одржи во среда на 21 октомври со почеток во 18 часот како културен настан во рамките на манифестацијата “Кавадаречка културна есен 2020“ во организација на Дом на култура “Иван Мазов - Климе“ Кавадарци.

Организаторот најавува дека концертот ќе се одвива според Протоколите за работа во време на COVID - 19: за сите посетители - носење лична заштита на лицето, дезинфекција на рацете, одржување на растојание 1,5 - 2 метри и ограничен број на посетители./А.Д

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново