По повод 27 март – Светски ден на Театарот, репризно издание на претставата „Не се клади на енглези“ во Кавадарци

Објавено на 22 март, 2021 во 12:15

155448027 1378769515796796 8774181894265152593 o

22.03.2021

По повод 27 март Светскиот ден на Театарот, во сабота, со почеток од 19:00 часот, театарот при Дом на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци, репризно ќе ја изведе претставата “Не се клади на енглези“.

Оваа комедија е работена според текстот на Владимир Ѓурѓевиќ, адаптацијата и режијата се на Диме Коцевски. Во неа играат: Диме Боцев, Видан Станоев и Диме Коцевски. Суфлер, Сашко Орешков и техничка и сценска поддршка е тимот на Дом на култура “Иван Мазов – Климе“.

Поради пандемијата од Ковид-19, бројот на публика во салата е ограничен односно 30% од капацитетот на истата. За време на претставата задолжително е почитување на воведените мерки, користење на заштитна маска како и седење на одбележани столчиња.

Влезниците за претставата се по цена од 100 денари и ќе бидат во продажба на билетарницата на Домот на културата, пред почетокот на претставата, од 18:00 до 19:00 часот со задолжително оддржување на растојание.

Стефани Манева 

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.