Понеделнички поздрав со шест нови афоризми од велешкиот афористичар „Коки“

Објавено на 12 септември, 2022 во 10:03

Веќе познато е дека секој понеделник го започнуваме со насмевка благодарение на афоризмите коишто ги пишува велешкиот афористичар Никола Бошков „Коки“. Нема да прескокнеме ниту денеска, уживајте во новите шест афоризми и во коментар пишете го вашиот омилен денешен афоризам.

-Беше тоа навистина голема љубов, но за жал, заврши со брак.

-Со депресивци, нихилисти и плачковци, не можете да очекувате дека ќе успеете да извојувате победа во ниту една политичка битка.

-Единствено во креветот жените ја ценат машката тврдоглавост.

-Кога нудистка изведува стриптиз, најпрвин ја симнува шминката, потем лакот од ноктите и на крајот…спиралата.

-Уверен сум дека Адам наполно релаксирано, во прекрасни мигови на задоволство, ги минувал деновите во  рајот: тој немал соседи.

-За разлика од голгетерите, сексуалните манијаци ја искористуваат секоја поволна прилика.

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.