Шест нови афоризми на велешкиот афористичар „Коки“ 😃

Објавено на 27 јуни, 2022 во 09:43

Шест афоризми од велешкиот афористичар Никола Бошков „Коки“ за убав почеток на работната седмица. Уживајте: 😃

-Нашата историја е нашата учителка на животот, но од сосесдството, недоветни белосведски манијаци постојано се обидуваат да ни ја силуваат учителката! 😉 

-Можеби мојата нова комшивка е секс -бомба, но…одамна експлодирана. 😃

-Во трката за партиски лидер прв на целта секогаш пристигнува…единствениот натпреварувач. 😁

-Особеностите со кои некогаш жените ги фасцинираа мажите, денес се индустриски производи. 😉 

-Во љубовта мажот го прави првиот чекор, а жената…расчекор. 😃

-Како во животот така и во шахот, најјак потег е кога ќе успеете да ја освоите противничката Дама. 😁

Афористичар

Никола Бошков – Коки

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.