„Вечер со музиката на Давор Јордановски“ во Кавадарци

Објавено на 24 септември, 2021 во 18:04

Концертот е во изведба на Милена Тодороска Мургоски – виолина, Билјана Петровска – пијано, Марија Јакимовска – флејта, Петар Колевски – кларинет и Оливер Јосифовски – контрабас.

Културниот настан ќе се одржи во понеделник, на 27 септември , со почеток во 19.30 часот, во Галеријата при Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци.

Концертот ќе се одвива според предвидени протоколи за Ковид-19. Посетителите ќе мора да покажат сертификат за примена вакцина или потврда за прележан Ковид-19 до 45 дена. Организаторот на настанот предвиде бројот на присутна публика да е на 30 отсто од просторот на галеријата.

Ангел Данов

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.