Две каснувања од бездомни кучиња во Велес

Објавено на 5 јануари, 2022 во 10:31

Во временски период од четири часа, вчера, во Велес, биле пријавени две каснувања од бездомни кучиња.

Малолетник бил каснат од бездомно куче и околу 12:30 часот случајот бил пријавен во Сектор за внатрешни работи Велес.

Четири часа подоцна, четириесет и седум годишниот велешанец Д.П, во Полициска станица Велес пријавил дека на улица „Јане Сандански“ исто така, бил каснат од бездомно куче.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.