Физички нападнат маж во Кавадарци

Објавено на 21 септември, 2021 во 11:49

Четириесет и седум годишниот М.П. од Кавадарци пријавил дека на 20 септември, понеделник, на булевар „Македонија“ бил физички нападнат од педесет и три годишниот Т.Ј од Росоман. Тепачката ја пријавил во Полициска станица Кавадарци.

Од сектор за внатрешни работи Велес информираат дела по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Стефани Манева

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.