Изгореа два автобуси во пожар во Кавадарци

Објавено на 1 јули, 2021 во 10:31

Два автобуса изгореа во пожар рано утрово на плац во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Територијална противпожарна единица.
-На терен интервениравме со четири возила и шест пожарникари. Спречивме огнот да се прошири на останатите автобуси кои беа  на плацот и на околниот објект, рекоа од противпожарната единица.

Извор: МИА

Сподели:

Напиши коментар

Станете член на ДУМА.мк и споделете го вашето мислење преку коментар. Кликнете тука за да се најавите.